NÄITUS: Silvia Leitu – akvarelli võlus

NÄITUS: Silvia Leitu – akvarelli võlus

Aasta lõpule läheb galerii ‘Vernissage’ vastu rõõmsa ja elegantse näitusega Silvia Leitu-Tannbergi akvarellidest /1912-1969/. Silvia Leitu on pärast sõda elanud ja töötanud Saksamaal ja Rootsis, seetõttu ei ole tema looming Eestis nii hästi tuntud kui Lydia Mei või Aleksander Pilari oma, kelle kõrvale võib teda aga julgelt seada.

Tema looming on žanriliselt mitmekülgne ja tehniliselt virtuooslik. Maailm, mille ta loob oma kompositsioonides, on naiselikult intiimne ning omamoodi vaimukas. Otse jaapanliku tundlikkusega maalib ta lilli. Postkaartidele aluseks olnud rahvariides neiud tulevad meelde, et Leitu oli ka kostüümikunstnik, kes töötas teatrite jaoks Münchenis ja Stockholmis, enne sõda – Tartus ja Tallinnas. Juba siis ilmnes tema isikupärane joon ja tugev professionaalsus – ta polnud asjata Nikolai Triigi õpilane ‘Pallases’.

Paarkümmend akvarelli kunstniku poja ning era kogudest võimaldavad veeta meeleolukaid minuteid selle tehnika võluri seltsis.

Näituse puhul ning lähenevaks Uueks Aastaks on galerii välja andnud lauakalendri, mida kaunistavad Silvia Leitu tööd. Kalendri on kujundanud Katrin Kaev.

Näitus on avatud kuni 23. detsembrini 2006.a.