Näitus: Dmytro Dobrovolsky. Treasures of Vernissage 

Näitus: Dmytro Dobrovolsky. Treasures of Vernissage 

Reedel, 1. oktoobril kell 18 avatakse kunstigaleriis Vernissage Ukraina tunnustatud maalikunstniku Dmitro Dobrovolsky näitus „Treasures of Vernissage“ (Vernissage’i aarded). Eesti on läbi aastate olnud Dobrovolsky jaoks eriline paik mitte ainult teoste eksponeerimiseks, vaid ka nende loomiseks. Käesolev näitus on siinmail temalt järjekorras juba kahekümnes.

Dmytro Dobrovolsky kordumatu tehnika ja stiil väljendub kontrastvärvide kasutamises ja maaliliste mosaiikide loomises. Jäädvustatud on tuhanded erinevad varjundid ja saavutatud maagiline harmoonia, mille tulemusena on teoste sisuks mitte niivõrd nende motiiv, vaid värv kui tunne. „Minu jaoks on värv kogu maalikunsti mõte ja eesmärk. See ja ainult see toob esile positiivsed emotsioonid ja tõstab meeleolu, et inimesed usuksid – elu on ilus…“, selgitab kunstnik. Tema töid leidub erakogudes ja muuseumides üle maailma, lisaks Eestile ja Ukrainale Suurbritannias, Saksamaal, USA-s, Hollandis, Soomes, Prantsusmaal, Kanadas ja Venemaal.

Dobrovolsky üheks lemmikmotiiviks on ajalooline Holland Park’i piirkond Londonis, mis oli 19. sajandil mitmete tuntud kunstnike ja kollektsionääride elukohaks ning millest inspireeritud maalidest üks on müüdud ka Prints Charles’i organiseeritud heategevusoksjonil.  Tal on olnud mitu edukat näitust pargis asuvates Ice House’i ja Orangery galeriides ning Leighton House’i muuseumis. „Väikese Veneetsia kanalid, Kensingtoni rohelised pargid ning väljakud ja Londoni lopsakad aiad säravad tema modernselt impressionistlikel maalidel,“ iseloomustab ajakirjanik Cathey Leitch Dobrovolsky aastakümnete pikkust loometööd Suurbritannias. Sealsetes era- ja muuseumikollektsioonides asub rohkem kui 200 Dobrovolsky teost.

Dobrovolsky käekirjas võib leida impressionistlikke mõjutusi, monumentaalsust ja kõrgetasemelist realismikoolkonna tippudele lähenevat väljakujunenud stiili. Eriti õnnestunuks peetakse tema värviküllaseid kompositsioone. Värv on see, mis paneb teda haarama pintsli ja paleti järele, et kokku panna järjekordne külluslik spekter.

Dyitro Dobrovolsky (1968) on lõpetanud Kiievi Kunstiinstituudi 1988. aastal graafilise disaini erialal ja Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal monumentaalmaali erialal, misjärel alustas aktiivset näitustegevust nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil pälvides mitmeid diplomeid ja tunnistusi. 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige.

Dmytro Dobrovolsky näitus „Treasures of Vernissage“ jääb kunstigaleriis Vernissage  (Olevimägi 16, Tallinn) avatuks kuni 18. oktoobrini 2021.