Näitus: Bruno Sõmeri maalinäitus “Ilmamuutus. Maskeraad”

Näitus: Bruno Sõmeri maalinäitus “Ilmamuutus. Maskeraad”

Austatud kunstisõbrad!
1. juunil avasime oma galeriis järjekordse, abstraktsionistide näitustesarja kuuluva näituse ✨“Ilmamuutus. Maskeraad.” ✨ mis on pühendatud meie seast kümmekond aastat tagasi lahkunud, pika ja väärika elu elanud kunstniku, hilispallaslase 🎨 Bruno Sõmeri 100. sünniaastapäevale.
Bruno Sõmeri (1923-2014) esimene juhendaja oli üks Eesti kunsti andekamaid ja isikupärasemaid naisi Karin Luts, kes suunas ta 1942. aastal Tartusse Pallase kooli. Bruno Sõmeri õppejõudude koosseis Teise ilmasõja aegses Pallases ja hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis oli muljetavaldav: Juhan Nõmmik, Aleksander Vardi, Ado Vabbe, Elmar Kits ja Johannes Võerahansu. Pärast õpingute sunnitud katkestamist 1946. aastal jätkus tema elu sünnilinnas Pärnus, esialgu kunstiõpetajana, hiljem tööstuskunstnikuna.
Lisaks kõrgetasemelisele esteetilisele naudingule pakuvad Sõmeri seisundi- ja meeleolujäädvustused erutavaid äratundmisi ja kummastavaid elamusi. Reljeefsetest mustritest kujunevad seosevõrgustikud ning avanevad arheoloogilised kihistused inimese hinges ja mälus. Sõmeri loomingut tasub kogeda, mitte lahti seletada. Saladust tajuda. Valguse ja varju pool, hele ja tume külg, tavapärane ja üllatav, aimatav ja samas ettearvamatu nagu ilmamuutus. Kõik see oli Sõmeris ja on tema loomingus olemas.
Bruno Sõmeri mälestusnäitus “Ilmamuutus. Maskeraad.” jääb huvilistele galeriis avatuks c.
Olete väga oodatud!
Aitäh fotograaf Endel Apsalonile jäädvustuste eest!