Näitus: Anatoli Strahhov – TALVEÖÖ UNENÄGU. 9.12.2021 – 15.01.2022

Näitus: Anatoli Strahhov – TALVEÖÖ UNENÄGU. 9.12.2021 – 15.01.2022

Austatud kunstisõbrad 

Olete oodatud Anatoli Strahhovi isiknäitusele TALVEÖÖ UNENÄGU Vernissage galeriis.

 Näitusel eksponeeritakse viimase kolme aasta jooksul valminud maale.

Esitletavad tööd on lausa aknad mälestuste ja unistuste helgesse muinasjutumaailma ja täidavad meid jõuluime meeleoluga. Töid saab koondada mitmesse temaatilisse tsüklisse: sümboolsed kompositsioonid, ikoonikunsti süžeed, maastikud, aktid ja äratuntavad metafoorsed kujundid. Tõsi – selline jaotus on tinglik, sest autori loomingus puuduvad selged piirid žanrite, aja ja ruumi vahel. Kujundid liiguvad ühest süžeest teise, aeg kaotab lineaarsust ning oma kohad vahetavad fantaasia ja reaalsus, nii, nagu peeglitaguses riigis.

Näib, et neil tegelastel, kes eksisteerivad justkui väljaspool aega ja gravitatsiooni, on tänapäevase elu draamadega vähe ühist. Tähelepanelik vaataja aga oskab nendes mikromaailmades näha kodeeritud lugu, mis sisaldab palju enamat, kui esmapilgul võib tunduda. Fantaasia, kerge iroonia, peen maitse ja suurepärane tehniline oskus võimaldavad ühendada “puhta kunsti” vormi, retrospektiivse nägemuse ja süžeede tähenduste sügavuse ning mitmemõõtmelisusega.

Anatoli Strahhov (sündinud 1946 Ukrainas) on lõpetanud Zhinvali (Gruusia) kunstikooli ja Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maali erialal. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Vene Kunstnike Ühenduse liige ning esineb regulaarselt näitustel nii Eestis kui välismaal.