Laanlane.ee : Vernissage galerii avab Evald Okase teoste näitusmüügi, et anda hoogu muuseumi renoveerimisele

Laanlane.ee : Vernissage galerii avab Evald Okase teoste näitusmüügi, et anda hoogu muuseumi renoveerimisele

Vernissage galerii avab Evald Okase teoste näitusmüügi, et anda hoogu muuseumi renoveerimisele

 

Tallinnas Vernissage galeriis on 22. septembrist avatud Evald Okase ja tema pereliikmete teoste näitusmüük, et toetada Haapsalus asuva Okase muuseumi renoveerimist.

Eksponeeritud on üle 60 teose, valikus on unikaalsed Okase teosed muuseumi ja perekonna kollektsioonist ning kunstnikest pereliikmete Mari Roosvalti, Uno Roosvalti, Kai Koppeli ja Mara Ljutjuki loomingut. Esitletakse nii maali, akvarelli, graafikat kui ka klaasikunsti.

„Kunstihuvilistel avaneb võimalus näha nii Okase akte, erilisi linnavaateid kui ka Jaapani temaatikat, esindatud on Okase eri loomeperioodid. Tegu on suurepärase võimalusega soetada ainulaadsest kunsti perekonna varamust ja samal ajal toetada Evald Okase muuseumi hoone renoveerimist ja Haapsalu vilgast kultuurielu,“ ütles galerii juhataja Kristiina Radevall.

Evald Okase muuseum on Haapsalu peatänava ääres tegutsenud suvise kunstikeskusena alates 2003. aastast. Lisaks Okase loomingu püsinäitusele on muuseumi galeriipindadel korraldatud üle saja kunstinäituse. Muuseumimaja on olnud kohaks, kus toimuvad klaasipäevad, õpitoad, suvekooli kunstikursused, laste kunstipäevad, loengud, kohtumisõhtud ning mitmed teised kultuurisündmused.

Praegu on käimas muuseumihoone täiemahuline rekonstrueerimine, et juba tuleval suvel muuseum taasavada. Tööde käigus renoveeritakse muuseumi esimene ja teine korrus ning kindlustatakse maja konstruktsioonid. Lisaks tehakse korda fassaad ja paigaldatakse hoonesse küte, et maja saaks kasutada aasta ringi.

„Meie unistuseks on luua Haapsallu kunstikeskus, kus on võimalik tegutseda igal aastaajal. Soovime luua tingimused, et tuua siia rahvusvahelisi näitusi ja osaleda suuremates koostööprojektides. Samuti jätkame mitmesuguste põnevate kunstisündmuste korraldamisega,“ tutvustas plaane muuseumi esindaja Mara Ljutjuk. „Loodame, et Evald Okase teosed leiavad endale uue väärika kodu ning aitavad seeläbi muuseumi uuendada,“ sõnas Ljutjuk.

Kunstiteadlase Mai Levini sõnul on Evald Okase loomingu keskmes naine ning Vernissage’i näitusel on esindatud suur valik naiskujusid maalis ja graafikas. „Siin on teoseid alates „Naisest pearätikuga“ (1968) ja lõpetades „Muinasjutuprintsessiga“ (2005), mis on 90-aastase meistri hilisperioodi põhitöid,“ sõnas Levin. „Evald Okas on peale tohutu suure loomingu jätnud ka tugeva kunstnike dünastia, kes on samuti andnud töid sellele näitusele. Näituse õnnestumisse panustab kogu perekond, renoveeritud Evald Okase muuseumist saab olema kasu kogu meie kunstielul,“ sõnas Levin.

Näitusmüük on Tallinna vanalinnas, Vernissage galeriis (Olevimägi 16) avatud kuni 14. oktoobrini, T-R 11-18, L 11-15.