Eesti kunstiklassika graafika- ja joonistuste oksjonil osalevate teoste näitus on nüüd avatud .

Eesti kunstiklassika graafika- ja joonistuste oksjonil osalevate teoste näitus on nüüd avatud .

Austatud kunstisõbrad!

Meil on hea meel anda teada, et kevadisel graafika- ja joonistuste oksjonil osalevate teoste näitus on nüüd meie galeriis avatud. Seinad on tihedalt täis, kõik enam kui sada osalevat teost tuli ju teile esitlemiseks ära mahutada.

Graafika- ja joonistuste veebioksjon toimub laupäeval, 19. märtsil, kell 12.00 ning enampakkumisele läheb kokku  🇪🇪  107 teost.  3 % kõikide oksjonil müüdud teoste haamrihinnast annetame  🇺🇦 Ukrainast saabuvate laste heaks MTÜ-le Eesti Pagulasabi.

Esindatud on väga paljud olulised Eesti kunstnikud, eelmise sajandi algupoolelt pärit esinduslikku valikusse kuuluvad Märt Laarmann, Andrus Johani, Aino Bach, Eduard Ole, Paul Liivak, Voldemar Kangro-Pool jt. Eraldi võiks välja tuua ka paguluses viibinud kunstnikud, kelle teosed samuti oksjonil osalevad, näiteks Eerik Haamer, Erich Pehap, Eduard Rüga, Karin Luts, Ants Murakin.

Loomulikult ei puudu tänavuselt oksjonilt oma teostega ka Eduard Wiiralt, Günther Reindorff, Kaljo Põllu, Evald Okas ja paljud teised.

Märkimisväärne on ka kunstirühmituse ANK ’64 liikmete teoste esinduslik valik, esindatud on Tõnis Vint, Aili Vint, Andres Tolts, Malle Leis, Jüri Arrak, Tõnis Laanemaa, Marju Mutsu, Enno Ootsing, Tiiu Pallo-Vaik.

Tänukummarduse elutöö eest teeme ka äsjalahkunud Leonhard Lapinile. Loometee on lõppenud. Looming jääb.

 

Olete väga oodatud seekordse kunstivalikuga tutvuma, kogu oksjoni valik on nähtav siin: https://vernissage.ee/graafika-joonistuse-oksjon-2022/

ja näitus jääb galeriis avatud kuni 18. märtsini.