Anatoli Strahhovi näitus “Meeleolud ja maastikud” 14.12.2022-14.01.2023

Anatoli Strahhovi näitus “Meeleolud ja maastikud” 14.12.2022-14.01.2023

Kolmapäeval, 14. detsembril kell 18 avasime kunstigaleriis Vernissage Anatoli Strahhovi näituse “Meeleolud ja maastikud”, kus esitlesime tema uusi, peamiselt lõppeval, 2022. aastal valminud teoseid.

 

Nii, nagu Anatoli Strahhovi puhul ikka, viivad esitletavad tööd meid helgesse muinasjutumaailma ja täidavad meid (jõulu)imeliste meeleoludega. Näitusel leidub sümboolseid kompositsioone ja ikoonikunsti süžeesid, samuti maastikke ja äratuntavaid metafoorseid kujundeid. Tõsi – see jaotus on tinglik, kuna autori loomingus puuduvad selged piirid žanrite, aja ja ruumi vahel. Kujundid liiguvad ühest süžeest teise, aeg kaotab lineaarsust ning oma kohad vahetavad fantaasia ja reaalsus, just nii, nagu see juhtub peeglitaguses riigis. Tema maalid on armsad jutustused tundmustest, mida veed, metsad, linnud, loomad ja kalad temas tekitavad ning mida kunstnik vaatajale südamlikult edasi annab. Strahhov maalib oma romantilist maailma filigraansete tehniliste oskustega ja erinevaid tehnikaid sidudes, balansseerides üheaegselt konservatiivsuse ja eksperimentaalsuse õhkõrnal piiril.

1946. aastal Ukrainas sündinud Anatoli Strahhovi tõi Eestisse kirg kunsti õppida. 1975. aastal lõpetas Anatoli Strahhov siinse kunstiinstituudi ning 1987. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Tänu elukäigule avalduvad Anatoli Strahhovi loomingus erinevate kultuuride kogemused, seal on midagi, mis on samaaegselt eestlaslikult karge ja ebamaiselt soe, ühtaegu äratuntav ja samas teistmoodi.

Strahhovi teoseid leidub USA, Soome, Itaalia, Prantsusmaa, Jaapani, Saksamaa, Taani, Rootsi, Venemaa ning loomulikult ka Eesti erakogudes.

 

Anatoli Strahhovi näitus „Meeleolud ja maastikud” jääb kunstigaleriis Vernissage avatuks kuni 14. jaanuarini 2023, aadressil Olevimägi 16, Tallinn, T-R 11-18, L 11-15.